Suda Domates Nasıl Yetiştirilir?

Artık şu bilinen bir gerçek ki dışarıdan aldığımız hemen her meyve-sebze hormonludur ve içerisinde kimyasal barındırmaktadır. Bu sebeple organik tarım ürünlerine olan ilgi günümüzde oldukça fazlalaşmıştır. Sağlıklı besinler tüketebilmek adına topraksız sebze yetiştirmek de mümkün. Bu sebeple suda domates nasıl yetiştirilir, daha önce hiç duymayanlar için bunu açıklayacağız.

Suda Domates yetiştirme

Bitkilerin yetişebilmeleri için su ve minerale ihtiyaçları vardır. Birde köklerinin tutunabilmesi için yüzey gerekiyor. Yani topraksızda bitki yetiştirebilmek mümkündür. Bitkinin kökünün suyu alabilmesi için kapalı ve plastik bir kutuya ve bir tane de akvaryum pompasına ihtiyaç var. Bitkinin ihtiyacı olan mineralleri de dışarıdan hazır bir şekilde satın almanız mümkün. Birde bitkinin köklerinin tutunabileceği herhangi bir yüzeye ihtiyaç var.

Çok küçük maliyetlerle hazırlanan bu düzeneğin yapılışı da oldukça basittir. Topraksız tarım sistemi sayesinde evlerinizin balkonunda istediğiniz sebzeyi kolaylıkla kendiniz yetiştirebilirsiniz.

Böylece yiyeceğiniz sebzeler hem kendi üretiminiz olacak hem de her daim taze olarak tüketebilme imkânına sahip olacaksınız. Üstelik suda yetiştirilen sebzelerin verim oranı toprakta yetiştirilenlerden daha fazladır. Bu kolay ve zahmetsiz yöntem sayesinde, sağlıklı sebzeler tüketebileceksiniz.