Kilo Vermek İçin Yağ Yakmanın Yolları

Kilo vermek zorlu bir süreçtir. Bu süreçte arkadaşlarınızdan ya da internetten şok diyetleri mutlaka duyarsınız. Şok diyetler hızlı bir şekilde istediğiniz kiloya ulaşmanızı sağlasa da size yağdan değil sudan kaybettirir. Kalıcı kilo vermek için yağdan vermeniz şart. Yağ yakmak istiyorsanız bol proteinli az karbonhidratlı bir diyet tercih etmenizde fayda var.

Kilo Vermek İçin Yağ Yakmanın YollarıYağdan Nasıl Kurtulursunuz?

Yağ Yakan Besinler Tüketmek

Yoğurt, keten tohumu, limon, zencefil, pul biber, tarçın, soya fasulyesi, yulaf kepeği gibi yağ yakan besinleri diyetinize eklemeniz kalıcı olarak yağdan kilo vermenizi sağlar.

Egzersiz Yapmak

Egzersiz yapmadan  zayıflama mümkün değildir. Egzersiz yapmak zayıflamanıza yardımcı olur, sağlığınızı korur ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Düzenli egzersiz yaparak kendinizi daha iyi hissedeceğinize emin olabilirsiniz. Kendinize uygun, yapmayı sevdiğiniz bir sporu seçerek egzersizi daha eğlenceli bir hale getirmeniz mümkün. Yürüyüş, koşu, bisiklet, yüzme, ağırlık kaldırma, aerobik yağlarınızı kasa dönüştürmede ve kalıcı kilo vermede imdadınıza koşabilir. Bunlara vaktim yok diyorsanız da diyet egzersiz olmadan olmayacağı için günde en az 20 dakika yürümenizde büyük fayda var.

Limonlu Suyu Mucizesi

Sabah aç karna içeceğiniz bir bardak limonlu su yağ yakımında oldukça aktif rol oynayacaktır. Limon vücuttaki yağ oranını düşürür ve yağlardan kurtulmanızı sağlar.

Yeterli Proteini Almak

Eğer yağlarınızın kasa dönüşmesini istiyorsanız karbonhidrata elveda demeli ve yüksek proteinli gıdalara yönelmelisiniz. Sabahları kahvaltıda yumurta tüketmek protein ihtiyacınızı karşılamak için oldukça önemlidir. Günde 1 ya da 2 günde 1 olacak şekilde sabah kahvaltısında 1 tane iyi pişmiş yumurta yemeniz gerekiyor. Gün içinde balık ve yeşillik yemeyi de ihmal etmeyin.

Eğer kalıcı olarak kilo vermek, yağ yakmak istiyorsanız mutlaka yukarda yazılanlara dikkat etmelisiniz.