İslami Sohbet Site Önerileri

Toplumun temellerini oluşturan en önemli faktörlerden biri de dindir. Milletimizin birlik ve beraberliğini sağlayan din, günümüzde artık yalnızca kitaplarda veya söyleşilerde tartışılmıyor, teknolojinin nimetlerinden de faydalanıyor. Bu konuların tartışıldığı en iyi üç İslami sohbet sitesi:

1- Dinisohbet.com

Dinisohbet.com, kullanıcılara birçok sohbet imkânı sunan İslami sohbet sitesidir. Bu site, sizlere yalnızca yazışarak sohbet etmeyi değil aynı zamanda diğer kullanıcılarla görüntülü sohbet imkânı da sağlıyor. Site, android cihazlar için ürettiği uygulama ve programı bilgisayara indirme seçeneği ile kullanıcılara erişim seçeneği de sunmakta. Gayet nezih bir platform olan, seviyeli sohbetleri ile Dinisohbet.com, listemizin ilk sırasında yer alıyor. Siteye girdiğinizde yapmanız gereken tek şey, şifre ve bir rumuz oluşturmak.

2- İslamisohbet.net

“Siteye girer girmez kendimi sohbetin içinde bulmalıyım!” diyenler için en güzel öneri niteliği taşıyan bu site, sohbet odalarına erişimi en hızlı İslami sohbet sitelerinden biri. Yapı olarak eski sohbet sitesi olan mIRC e benzese de, süregelen sohbetler gayet nezih, kibar ve saygılı bir çerçeve içinde akıyor. Eğer klasik sohbet sitelerindeki arayüze alışkınsanız, yeni nesil sohbet site dizaynları size karman çorman geliyorsa, bu site tam size göre!

3- Nurchat.org

Site, tasarım olarak islamisohbet.net sitesine benzese de; sohbet sitesinin kendine ait düzenlediği İslami bilgi yarışmaları, canlı radyosu ve onlarca konu önerileri ile birlikte bize kalitesini gösteriyor. Aktif, sıcakkanlı, konuşkan ve yardımsever üyeleri ile en çok tercih edilen İslami sohbet siteleri arasında üçüncü numarada yer alıyor. Dini konuların konuşulduğu, tartışıldığı ve üzerine kişisel fikirlerin söylendiği yani kısaca din konusu üzerinde beyin fırtınalarına olanak sağlayan konu başlıkları dışında bir de normal bir sohbet odası gözümüze çarpmakta. Kişilerin tercihine göre sıralanan konu başlıkları, istediğiniz konuya erişim yapmanızı kolay kılıyor.