İslami Sohbet Site Önerileri

Toplumun temellerini oluşturan en önemli faktörlerden biri de dindir. Milletimizin birlik ve beraberliğini sağlayan din, günümüzde artık yalnızca kitaplarda veya söyleşilerde tartışılmıyor, teknolojinin nimetlerinden de faydalanıyor. Bu konuların tartışıldığı en iyi üç İslami sohbet sitesi:

1- Dinisohbet.com

Dinisohbet.com, kullanıcılara birçok sohbet imkânı sunan İslami sohbet sitesidir. Bu site, sizlere yalnızca yazışarak sohbet etmeyi değil aynı zamanda diğer kullanıcılarla görüntülü sohbet imkânı da sağlıyor. Site, android cihazlar için ürettiği uygulama ve programı bilgisayara indirme seçeneği ile kullanıcılara erişim seçeneği de sunmakta. Gayet nezih bir platform olan, seviyeli sohbetleri ile Dinisohbet.com, listemizin ilk sırasında yer alıyor. Siteye girdiğinizde yapmanız gereken tek şey, şifre ve bir rumuz oluşturmak.

2- İslamisohbet.net

“Siteye girer girmez kendimi sohbetin içinde bulmalıyım!” diyenler için en güzel öneri niteliği taşıyan bu site, sohbet odalarına erişimi en hızlı İslami sohbet sitelerinden biri. Yapı olarak eski sohbet sitesi olan mIRC e benzese de, süregelen sohbetler gayet nezih, kibar ve saygılı bir çerçeve içinde akıyor. Eğer klasik sohbet sitelerindeki arayüze alışkınsanız, yeni nesil sohbet site dizaynları size karman çorman geliyorsa, bu site tam size göre!

3- Nurchat.org

Site, tasarım olarak islamisohbet.net sitesine benzese de; sohbet sitesinin kendine ait düzenlediği İslami bilgi yarışmaları, canlı radyosu ve onlarca konu önerileri ile birlikte bize kalitesini gösteriyor. Aktif, sıcakkanlı, konuşkan ve yardımsever üyeleri ile en çok tercih edilen İslami sohbet siteleri arasında üçüncü numarada yer alıyor. Dini konuların konuşulduğu, tartışıldığı ve üzerine kişisel fikirlerin söylendiği yani kısaca din konusu üzerinde beyin fırtınalarına olanak sağlayan konu başlıkları dışında bir de normal bir sohbet odası gözümüze çarpmakta. Kişilerin tercihine göre sıralanan konu başlıkları, istediğiniz konuya erişim yapmanızı kolay kılıyor.

En İyi 5 İslami Sohbet Sitesi

Günümüzde İslam Dini

İslam dini günümüzde en yaygın olan dinlerden bir tanesidir. Dünya nüfusunun %23 kısmı İslam inancına inanmaktadır. Dünyada İslam dinine bağlı olan 57 ülke bulunmaktadır. Bu ülkelerden ekonomik açıdan en zengin olan ülke Türkiye cumhuriyeti olmaktadır. Dünya üzerinde ki İslam inancına inana Müslüman ülkelerde ekonomik açıdan en iyi durumda olan ilk beş ülke şu şekildedir.

1- Türkiye, toplam milli gelir= 1.028,897,000,000 Kişi başına düşen milli gelir= 13,138

2- Endonezya, toplam milli gelir= 907. 264, 000, 000 Kişi başına düşen milli gelir= 3,600

3- İran, toplam milli gelir= 839.438.000.000 kişi başına düşen milli gelir= 8,400

4- Suudi Arabistan, toplam milli gelir= 601.200,000,000 Kişi başına düşen milli gelir= 13,000

5- Mısır= 445,300,000,000 kişi başına düşen milli gelir= 3.900

İslam inancına tabi olan bu ülkelerde dini tarikatlar bulunmaktadır bu tarikatlara tabi olan insan sayısı çok fazladır. İslam dinine inanan insan sayısı bu kadar fazlayken o insanların da bu din için araştırmalar yaptıkları, birbirlerine bu din hakkında sorular sordukları birçok İslami sohbet sitesi bulunmaktadır, Türkiye’de bu sitelere önerileri olarak aşağıda ki siteleri göstermek ola bilir.

1- www.islamisohbet.org/en-iyi-islam-sohbet-sitesi/

2- www.islamisohbet.net/

3- www.nurchat.org/

4- www.sohbet.net/islamichat

5- https://www.muslumanlar.net/

İslami Sohbet Siteleri

İslam dinine inanan Müslümanlar da din hakkında bilmedikleri, öğrenmek istedikleri konuları bu sitelerden bir birlerine sorarak, sorularına cevaplar bulmak istemektedirler. Bu istekler doğrultusunda televizyon ortamlarında olsun internet ortamlarında olsun bilmedikleri her konuya cevaplar buluna bilmektedir. Televizyon izlerken insanlar istedikleri konuları bulamıyorlar buna alternatif olarak, her zaman ulaşabilecekleri internet sohbet siteleri geliştirilmiştir, bu siteler sayesinde insanlar akıllarında ki tüm soruların cevaplarını sohbet ederek bula bilmektedirler. Bu istek tüm İslam ülkelerinde vardır ve o ülkelerde de farklı siteler bulunmaktadır.