2019 ‘da Konkordato Başvurusu Yapan Firmalar

Ekonomik koşulların bozulmasından dolayı şirketler birbiri ardına konkordato ilan etmeye başladı. Konkordato başvurusu yapan firmalar çeşitli sektörlerin bünyesinde faaliyet yürütüyor. Aralarında mücevher firmaları da var ayakkabı firmaları da var.

Gilan

Türkiye’nin önde gelen mücevher firmalarından biri olan Gilan 3 Eylül 2018’de konkordato ilanı için başvurdu ve 5 Eylül 2018 tarihinde konkordato ilan etti. Firma yöneticisi Osman Geylan, amaçlarının mevcut vadeleri uzatmak olduğunu dile getirerek bu şekilde işlerine daha iyi odaklanma fırsatı yakalayacaklarını söyledi.

Keskinoğlu Tavukçuluk

Konkordato ilan eden firmalara bakıldığında gıda sektörünün öde gelen firmalarından biri olan Keskinoğlu Tavukçuluk firması göze çarpıyor. Şirkette üretimin devam ettiğini söyleyen şirket yetkilileri yüzde yirmi beş oranında azalan üretim sonucunda 12 Haziran’da konkordato başvurusu yaptıklarını açıkladı.

Hotiç Ayakkabı

Şirketin sitesindeki açıklamalara göre 150 satış noktası bulunan ve ayakkabıcılık sektöründe 80 yıldır faaliyet yürüten Hotiç de konkordato talebinde bulunan firmalardan biri oldu. Şirket CEO’su Alihan Hotiç tarafından söylenildiğine göre firmanın konkordato talebinde bulunma nedeni birkaç aydır yaşanan piyasa dalgalanmaları yüzünden yaşanan nakit sıkışıklığı.

Aker İnşaat

Yaklaşık 50 yıldır inşaat sektörünün yapı taşlarından biri olan Aker İnşaat da konkordato ilan eden firmalar arasında bulunuyor. Ankara merkezli olarak faaliyet yürüten şirket, Ankara 2. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne dava açarak hacizlere karşı koruma talep etti. Ticaret Mahkemesi ise bu talebi yerinde bularak şirket faaliyetlerinin denetimi için konkordato komiseri heyeti atadı.

Argoc Os214

argox-os-214-plusArgox OS-214 Plus driver; teknolojik gelişmeler ışığında üretilmiş ve tasarlanmış bir modeldir. Bu barkod yazıcı masa üstü özellikte olan, PPLA: Code 39, Code 93,Code 128/subset A/B/C, Codabar, Interleaved 2 of 5, UPC A/E/2/5 add-on, EAN-13/8, UCC/EAN 128, Postnet, Plessey, Interleaved 2 of 5, Interleaved 2 of 5 with a modulo 10 checksum, Interleaved 2 of 5 with a modulo 10 checksum and shipping bearer bars , UCC/EAN Code 128 Random Weight, Code 128, HBIC, Telepen, FIM,PPLB: Code 39, Code 93, Code 128/ subset A,B,C, Codabar, Interleaved 2 of 5, Interleaved 2 of 5 with check sum digit, Interleaved 2 of 5 with human readable check digit, Matrix 2 of 5, UPC A/E 2 and 5 add-on, Postnet,EAN-8/13, Code 128UCC, UCC/EAN barkodlarına sahip bir yazıcıdır. Argox OS-214 Plus fiyat olarak cazip bir modeldir. Argox OS-214 Plus kurulum kolaylığı da sağladığı için; hem teknik hem de genel özellikleri ile dikkat çekmekte ve sınıfında yer alan modellere göre farkını ortaya koymaktadır. Argox OS-214 Plus’ın 2d kodları; PPLA: PDF-417, MaxiCode, Data Matrix (ECC200 only) ,QR Code, Composite codes,PPLB: MaxiCode, PDF-417, QR Code, Composite codes dir. 203 Dpi (8 nokta / mm²) baskı çözünürlüğü ve en fazla 1092 mm ye kadar baskı uzunluğu bulunmaktadır. Argox OS-214 Plus aynı zamanda en fazla 104 mm baskı genişliğine de sahip bir modeldir.