Blockport (BPT) Coin Nedir?

BPT, deneyimlerinden bağımsız olarak tüm kullanıcılara şifreli alım satım yapmaya odaklanan Amsterdam merkezli bir değişim şirketidir. Mevcut yatırım ortamı, başlangıçtaki yatırımcıların dalmalarını engellemelerinden kaynaklanan yüksek engeller ile doludur. Çoğu coin parayı işlemek için, ara yüzlerin kafa karıştırıcı ve kötü tasarlanabileceği ayrı alışverişlerde en az 2 hesaba sahip olmanız gerekir. Bunun da ötesinde, uzun onay süreçleri ve hesaplar arasında sürekli olarak fon taşımak zorunda kalmak daha fazla baş ağrısına neden olmaktadır. “Coin” ekibi, mevcut manzaraya likidite, güvenlik, şeffaflık, kullanılabilirlik ve eğitim ekleyerek bunu çözmeye çalışıyor.

 

Blockport Nedir?

BPT, sosyal tabanlı, hibrid dağıtılmış bir değişim olarak türünün ilk örneğidir. Platform, yatırımcıların kafa karıştırıcı dünyasında daha rahat hissetmelerine yardımcı olmak için sosyal ticaret ve paylaşımın çeşitli yönlerini içermektedir. Blockport’u kullanarak, diğer yatırımcılarla bağlantı kurabilir, yatırım stratejileri hakkında konuşabilir ve hatta başka bir kişinin ticari portföyünü kopyalayabilirsiniz. Coin, yeni yatırımcıların profesyonellerden öğrenmelerini sağlar ve ticarete başlarken onlara bir takım eğitim çarkları verir.

“Coin” içinde portföy kopyalamanın popüler hale geldiğini görmek zor değil. Facebook ve Reddit’teki forumlar, yeni yatırımcılarla sürekli olarak hangi paraların yatırım yapacağını soruyor. BPT portföy kopyalama sistemi, tahminde bulunmayı ortadan kaldırıyor. Ekip ayrıca kullanıcı deneyiminizi daha da iyileştirmek için bir bilgi tabanı , güçlü müşteri hizmetleri ve topluluk sayfası oluşturuyor. Bu şekilde coin, avantaj sağlamış oluyor.

 

Blockport Jetonu

BPT, premium içerik satın almak, indirimli işlem ücretleri ödemek ve sosyal işlem özelliklerini değiştirmek için kullandığınız bir ERC20 jetonudur. ICO’nun dışında, BPT’yi Blockport platformundaki Token Shop’ta satın alabilirsiniz. Ayrıca portföyünüzü diğer tüccarlarla paylaşarak BPT elde edebilirsiniz. Portföyünüzü kopyalayan her bir tüccar, % 90 aldığınız bir ücret ödemek zorundadır ve coin diğer % 10’u alır. Blockport, satış öncesi ve kalabalıklar turu ile en fazla 16.666 adet ETH yükseliyor. Sadece 69.440.000 BPT oluşturulacak ve bunun % 71.4’ü ICO katılımcılarına tahsis edilecek. Kalan jetonlar ekip ve erken yatırımcılar, Token Mağazası ve topluluk arasında bölünmüştür.

 

Blockport Artıları ve Eksileri Nelerdir?

Coin ile döviz piyasası devasa ve birçok başarılı şirkete yer açıyor. Üst borsalar günde 1 milyar dolar değerinde işlem görüyor. Ark, güçlü bir topluluğa sahip iyi kurulmuş bir blockchain şirketidir. BPT topluluğa girebilecek ve büyük olasılıkla teknolojilerini de kullanabilecek. Blockport’un tasarımı, diğer borsaların çoğunu sudan dışarı atıyor. Kullanıcıların şık tasarımları ile evlat edinmelerini zorlaştırmamalıdırlar. Sistem bir takım eksilere de sahip. Coin eksilerinden birisi kanıtlanmamış ürün olarak karşımıza çıkmakta. Bunun yanı sıra bir kar paylaşımı da söz konusu değil. Satın alma işlemleri, online borsalardan yapılabiliyor.

 

Bitcoin Türevlerine Yatırım Yapın

Son birkaç yıldır Bitcoin’deki en ilginç gelişmelerden biri, oldukça popüler bir yatırım varlığı olarak ortaya çıkması olmuştur. Bitcoin’e yatırım yapmak, yine de hisse senetlerine ve tahvillere para koymak kadar yaygın olmamakla birlikte, bitcoin fiyat grafiği incelendiğinde finans ana akımına hızla geçmektedir. Tahmin edebileceğiniz gibi, yatırım Bitcoin ile para kazanmanın daha kazançlı yollarından biridir.

Bitcoin CFD ile Kazanmak

Bitcoin’e yatırım yapmanın daha az bilinen bir yolu, bir CFD olarak veya farklılık için sözleşme olarak ticaret yapmaktır. Özünde, bir CFD, bir varlığın fiyatına dayanan türev bir araçtır. Ancak, standart yatırımlardan farklı olarak, CFD’ler aslında yansıttıkları varlığı satın almayı gerektirmez. Bunun yerine, tüccarlar, bir varlığın fiyatının CFD komisyoncusuyla hareketindeki pozisyonlarını açarlar. CFD’lerin tipik olarak yüksek kaldıraç oranları vardır, bu da hem kazanımların hem de kayıpların daha geleneksel bir yatırım ortamından daha yüksek olduğu anlamına gelir. Düzgün kullanıldığında, Bitcoin CFD’ler oldukça karlı olabilir. Onlarla çok umursamazsanız, yüksek riskli yatırımlar olabilir. Kişisel olarak Bitcoin CFD’leri almanız gerekip gerekmediği, neredeyse tamamen kişisel risk tolerans düzeyinize bağlıdır.

Bitcoin ile İlgili Ürünler Pazarlayın

Şimdiye kadar, Bitcoin ile para kazanabileceğinizi düşünmüşsünüzdür. Bununla birlikte, daha fazla etkilenebileceğiniz şey, aslında hiç sahip olmaksızın Bitcoin’den para kazanmanın yolları olduğu gerçeğidir. Bunu yapmanın yolu, kârlı Bitcoin tabanlı ürün ve hizmetleri, kripto para piyasasıyla ilgilenen insanların artan kitlesine pazarlamaktır.

Bitcoin ürünleri için satış ortağı pazarlamacı olmanın en kolay yolu, ortaklık programları aracılığıyla Bitcoin madencilik cihazlarını tanıtmaktır. Bu programı kullanarak, web sitenizden ziyaretçiler gönderebilir ve önümüzdeki 24 saat içinde satın aldıkları ürünler için küçük bir komisyon alabilirsiniz. Bu firmalarda Bitcoin madencilik ekipmanı seçimi biraz sınırlı olsa da, başlamanıza yetecek kadar bulunmaktadır. Ayrıca, bağlı kuruluş bağlantılarınızı gönderebileceğiniz bir web sitesine de ihtiyacınız olacak.

Yıllara Göre Bitcoin Fiyatları

Bitcoin Nedir?

Bitcoin 2009 yılının başlarında ortaya çıkmış ve gün geçtikçe de popülerliğini arttırmakta olan bir kripto para birimidir. Farklı altcoinler ile birlikte sürekli kullanımda olan Bitcoin, her geçen gün daha da değer kazanmaktadır. Henüz farklı alanlarda kullanılamaması ve yönlendirilememesi sebebi ile işlevsiz gibi gözükmektedir. Fakat yıllar içerisindeki bitcoinde gerçekleşen olağanüstü yükselişler sayesinde farklı çevrelerden kişiler önceki dönemlerde oldukça fazla miktarda Bitcoin satın almıştır. 2017 yılından itibaren de Bitcoin satın alan kişiler değil, Bitcoin satan kişilerin sayısı artış göstermiştir.

Bitcoin yıllara göre fiyatı asla gerilememiş, sürekli olarak artmıştır. Bu artış sayesinde dünya borsalarında büyük bir öneme sahip olmuş ve borsa ile ilgilenen her kişinin dikkatini çekmeye başlamıştır. Fakat şuan ki mevcut tutarı sayesinde ulaşılamaz olmuştur.

Bitcoin sistemi, doğası gereği yapılan işlemlerde paranın bir amaç olarak kullanılmasına izin vermemektedir. Bitcoin ile şuanda sadece sınırlı işlemler yapılabilmektedir. Fakat işlemlerin sayısı sınırlı olmasına rağmen Bitcoin sahipleri bu kripto paraları bozdurup nakit paraya çevirebilmektedir. İşlem kısıtı sadece internet üzerinden gerçekleştirilen işlemler için geçerli olmaktadır. Diğer yöntemler ile Bitcoin oldukça büyük öneme sahiptir.

Bitcoin Yıllara Göre Fiyatı

Borsa ile ilgilenmekte olup, Bitcoin’den haberi olmayan birini bulmak bir hayli zordur. Bitcoin, durdurulamaz ve önü alınamaz bir artış içerisinde sürekli olarak yükselmektedir. Bitcoin fiyat grafiği son dönemlerde büyük değişmeler yaşamış ve 2017’nin son dönemlerinde olağanüstü rakamlara ulaşmıştır.

Bir dijital para niteliğinde olan Bitcoin, herhangi bir USB cihazda bile saklanabilmektedir. Sistemin son derece farklı olmasından dolayı birçok kişi BTC’yi anlayamamakta ve bu işe girmeye cesaret edememektedir. Fakat Bitcoin’in ilk kullanılmaya başladığında cesaret etmiş ve bu borsa piyasasına giriş yapmış kişiler az bir Bitcoin satın alarak bile şuanda milyoner statüsüne erişmeyi başarmıştır. Cesaret ve inceleme becerisine sahip olunması gereken borsa piyasalarında en çok talep gören ve sürekli olarak artan Bitcoin fiyat grafiği birbirinden farklı sektörleri de etkilemiştir. Bitcoin’in çok sık bir şekilde kullanılması yüzünden farklı altcoinler de kullanıma sunulmuştur. Piyasada her geçen gün azalmakta olan Bitcoin, yerini yavaş bir şekilde diğer kripto para birimlerine bırakmaktadır.

2013 yılından 2017 yılının başlarına kadar genellikle sabit kalan Bitcoin fiyatı, 2017 yılına girilmesinin ardından inanılmaz yüksek seviyelere çıkmayı başarmıştır. 2013 yılının Ocak ayında 1 Bitcoin’in değeri sadece ve sadece 23 TL iken, 2017’nin Ocak ayında 3500 TL’ye ulaşmıştır. Bu fark büyük sanılmasına göre aslında son derece ufaktır. Çünkü 2017 yılında Ocak ayından Aralık ayına kadar Bitcoin’in mevcut fiyatı 60.000 TL’ye ulaşmıştır.