En Çok Ofis Kiralanan Bölgeler Hangileridir?

Önceki yıllara oranla yıllık ortalama kiralanan ofis alanlarına göre bu seneki yıllık ortalama kiralanan ofis alanlarında gerileme olduğunu gördük. Önceki yıllarda ortalama olarak 300.000-350.000 metre karelik alanlar kiralanırken, yakın zamanda bu rakamın 200.000 metrekarelere kadar düştüğünü gördük.

 En Çok Ofis Kiralanan Bölgeler Hangileridir?

Ofis açacak kişilerin bölge tercihindeki önceliklerinde bölgenin tanınmış olması, ulaşım gibi olanaklarının rahat olması bunlardan bazıları. Ulaşımın daha kolay olduğu Levent ve Etiler bölgesi daha çok tercih edilen bölgelerden. Aynı zamanda Ataşehir ve Kozyatağı gibi bölgelerde çok talep gören yerler arasında.

 Tüketicilerin Taleplerinde Ne Gibi Değişiklikler Var?En Çok Ofis Kiralanan Bölgeler Hangileridir?

Ofis sektöründe artık farklılık önemli olmaya başladı. Bu sebeple ortaya farklı ofis çeşitleri çıktı. Bu ofis çeşitlerinden bazıları hazır ofis, home ofis ve Google ofis olarak birbirinden ayrılmakta. Hazır ofisler daha çok masraf yapmak istemeyenler ve maliyeti minimuma indirerek maksimum hizmetin, verimliliğin ön plana çıkarılmasını sağlıyor.

Hazır ofislerin maliyeti az olsa da sundukları hizmetler gayet iyi. Bunlardan bazıları şirket adına tahsis edilmiş olan telefon numaraları, misafirlerin karşılanması, ofislerin düzenli ve detaylı temizliği, aynı zamanda bakımları gibi hizmetler sunmaktadır. Bu ücretler ayrı olarak talep edilmeden kira ücretiyle birlikte alınıyor. Bu sayede kira ücretleri sabitleniyor. Ofis sektöründe birçok firmanın hazır ofis tercih ettiklerini görüyoruz.

 Çok Talep Gören Bölgelerin Ne Gibi Özellikleri Var?

Levent: Köprü ve çevre yoluna bağlantıları, aynı zamanda metroya yakınlığı. Ulaşım avantajı firmaların talep etmesine yetiyor.

Kozyatağı: Anadolu Yakasında olan bu bölge ulaşım kolaylığı ve metro bağlantısı ile daha çok yabancı şirketlerin talep ettiğini görüyoruz.

Ataşehir: Ulaşımın kolay ve rahat olması, E-5 ve TEM’e yakın olması sebebiyle öne çıkan, talep gören bölgelerden bir tanesi.

Maslak: Metro ile ulaşımın kolaylığı, yüksek inşaat kalitesi, yatırımcıların ilgisini çeken bölgelerden bir tanesi.