Bitcoin Para Birimi Nedir ?

Bitcoin 2008 yılında Satoshi Nakamato tarafından piyasaya sunulan ve oldukça değer kazanan sanal para birimidir. Geçen zaman içinde oldukça değer kazanan Bitcoin 10 yıl içerisinde binlerce kat değer kazanarak yatırımcılarının yüzünü güldürmüştür. Eğer 2008 yılında 1 Bitcoin olmuş olsaydınız şu an milyoner birisi olabilirdiniz. Sanal dünyada oldukça rağbet gören Bitcoin uluslararası transferlerde ve uluslararası ödemelerde de kullanılmaktadır. Devletler bitcoini resmi para birimi yapmak isteseler de takip edilemeyen bitcoin ile yasa dışı işlerin ödemeleri takip edilemeyeceği için sıcak bakmamaktadırlar. Bir bitcoin Temmuz ayı ortasında da 7200 TL civarındadır.

Bitcoin genel olarak interaktif yani sanal ortamda kullanılır yasadışı işler yapan kişiler Bitcoini tercih eder ve Dark web olarak adlandırılan internetin karanlık yüzünde bitcoin kullanılır. Bitcoin alıp satabilmek için sanal cüzdanına sahip olmanız gerekmektedir. Sanal cüzdanı internete bağlı olan herkes kullanabilir. Dünya üzerinde bazı mağaza ve Restaurantlarda  bitcoin kullanılmaya başlanmıştır fakat bizim ülkemizde Bitcoin kullanılmamaktadır. Bazı yabancı Alışveriş sitelerinde Bitcoin ödemesi PayPal ile yapılabilmektedir.

Uzun vadeli yatırım için en mantıklı Bitcoin harcaması yatırım olacaktır.  İyi bir kazanç sağlayabilen Bitcoin bir gecede size bin dolar kazandırabileceği gibi bin dolar  kaybettirebilir de. Yatırım yapmak istiyorsanız bilen birine sorun. Eğer Bitcoin alıyorsanız devam etmelisiniz.  Bitcoinin bilinmediği ve değersiz görüldüğü ilk yıllarda 100 bitcoin alan birisi şu an milyonerdir.

“Bitcoin Para Birimi Nedir ?” için bir yanıt

  1. bitcoin yakın zaman içerisinde en büyük ivme yakalayan konu oldu 7 den 70 e herkesin dilinde olan bir konu olmayı başarmıştır. Kazananları da olduğunu da gözle görür hale geldik bu konunun nereye kadar gideceğini merak ediyorum.

Yorumlar kapatıldı.