2016 İlkbahar Yaz Modası

Modanın seyri her yıl mevsime göre değişiyor. Hem kullanıcı talepleri, hem o yılın enerjisi, hem de müşterilere açıkça söylenmese de firmaların ellerinde kalan ürünler o yılın modasını yaratma konusunda büyük rol oynuyor. Alıcılar ise ürün tercih ederken moda akımlarını takip etmeye özen gösteriyor. 2016 ilkbahar yaz modası nasıldır?

2016 İlkbahar Yaz Modası

Şalvar Pantolonlar

Eskiden köydeki kadınların dini açıdan ve gelenek görenekler bakımından pantolon giymeyi uygun bulmamaları, etek giyerken ise rahat edememeleri sebebi ile iş yaparken giymek üzere ortaya çıkardıkları şalvar pantolonlar günümüzde yeniden revaçta. Ancak bu sefer modern tarzıyla. Hem hatları belli etmeyecek kadar bol olması hem de kendine özgü geleneksel ya da etnik desenlerle birçok çeşidi olan şalvar pantolonlar oldukça tercih ediliyor.

 Bohem Bluzlar

Her şeyde olduğu gibi kıyafetlerde de eskiye dönüş modası hakim. Aynı şalvar pantolonlar gibi şile bezinden gömlek ve bluzlar da eskiden oldukça tercih edilirken son zamanlarda insanlar harika desenlere ve renklere sahip polyester ve sentetik kumaştan ürünlere yönelmişlerdi. 2016 ile birlikte sadeliğin habercisi şile bezinden ya da 0 pamuktan gömlekler, t-shirtler, elbiseler tekrar açığa çıktı. Hem de yenilikçi ve sıra dışı bohem tarzıyla.

 Deri Sandaletler

Sandalet ayakkabının rahatlığı derinin asilliği ve şıklığı ile buluştu. Hem günlük hayatınızda, sportif kıyafetler ile hem de işe giderken rahatlıkla giyebileceğiniz deri sandaletlerinizi isterseniz şık bir kıyafetle kombinleyip gece dışarı çıkarken de kullanabilirsiniz. Vegan olanlar için ise sentetik deriler de oldukça şık duruyor. Tek dikkat etmeniz gereken çıplak ayakla ayakkabınızı giydiğinizde ve ayaklarınız terlediğinde ayakkabının boyası ayağınıza çıkabilir.

2016 ilkbahar ve yaz modasının temelini sadelik ve basitlik oluşturuyor. Siz de şık bir şalvar pantolon, bohem bluz ve deri sandaletle kombininizi yapıp göz kamaştırmaya başlayabilirsiniz.