Minimalist Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Günümüz yorucu iş dünyasında ve hayatında yorgunluğa ve strese yol açacak birçok olay ile karşılaşmaktayız. Özelliklede çalışma şartları yorucu olanlar. Peki, bu yorgunluk ve stresi nerde atarız? Herkesin düzenli gittiği pahalı spa veya masaj merkezlerimi var? Peki, stres ve yorgunluktan bitkin düşeninsanlar bu stres ve yorgunluktan nerde kurtuluyor?

Minimalist Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalı?Yorgunluk ve stresten kurtulmak için banyomuz yeterlimidir? Günümüzün şartlarında insanın aklına bu sorunun gelmemesi olanaksız hele ki stresten ve yorgunluktan kurtulmanın alternatif yollarının bu kadar pahalı olduğu bir dönemde. Bu sorunlarda insanları aklına minimalist banyo dekorasyonu nasıl olmalı? Sorusunu getiriyor.

Öncelikle banyomuzun evimizdeki en özel yerlerden olduğunu kabul etmeli ve alacağımız kararları bu doğrultuda vermeliyiz. Vücudumuzun tamamen korumasız kaldığı banyoyu ele alırsak, sağlıksız duşa kabinler, kaygan zeminler, yetersiz havalandırma bunlar en basit yönden sağlığımızı kötü etkileyecek durumlardır. Banyomuzu nasıl tasarlayacağımız ve de nasıl malzemeler kullanacağımız konusunu düşünürken bu durumlar aklımızda bulunmalı.

Yalnız mı yaşadığımız yoksa evlimi olduğumuz, geniş bir aile veya küçük bir aileye mi sahip olduğumuz bunlar banyo dekorasyonunu etkileyen faktörlerdir. Evdeki her bireyin ortak özel alanı olan banyo evdeki herkese hitap edecek şekilde düzenlenmelidir. Örneğin evli olan kişilerin ebeveyn banyoları kişiye özel tasarlanabilirken yeni bebek sahibi olmuş çiftlerin banyolarında oturma düzenekli duşa kabin veya küvet tercih edilmektedir.

Aileniz genişse ve yaşlı üyelere de sahipse banyo içinde güvenliği sağlamak adına tutacak gibi güvenlik aparatları tercih edilmektedir. Çocuklarımız içinse uygun yükseklikte duş başlık tutacakları kullanmakta ve de klozet bulundurmakta fayda var.

Son olaraksa sıra geldi hepimizin banyodan sonra vakit geçirmeyi en çok sevdiği yer olan aynaya. Bu yerin görsel zevklerimizi de süslemesi gerekmektedir. Bunun içinde lavabo üst seti kullanılabilir. Banyonun rengine uygun bir ışıklandırma ile de banyomuzun hem görsel açıdan güzel gözükmesini hem de banyodan bulunan kişisel eşyalara yer temini sağlanır. Lavaboda duracak sabunun renkli olması ortama hareketlilik katacaktır. Bu gibi ufak tefek tek seferlik harcamalarla uzun yıllar dayanacak olan kendi stres ve yorgunluktan arınma merkezinizi oluşturabilirsiniz.

“Minimalist Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalı?” için bir yanıt

  1. küçük banyosu olanlar ne yapsın yahu çok daralıyor ortam çok kötü bir durum hiç sevmiyorum bu konuyu araştırmalarıma hızla devam ediyorum minik banyolar

Yorumlar kapatıldı.