Dekorasyonun Püf Noktaları

Herkes hayalini kurduğu bir ev de yaşamak ister. Ancak bazı hayaller beklentinin üstün de olsa da aslın da küçük detayların göz ardı edilmemesiyle hayalinize yakın bir dekor yaratmak mümkündür. Bu sayede dekorasyonun püf noktaları ile ilgili ayrıntıları aşağıda bulabilirsiniz

dekorasyonun-puf-noktalari. Genel de çok da dikkat edilmeyen bir ayrıntıdır özellikle toplu yaşam alanımızın aydınlatılması. Modası geçmeyen bir aydınlatma türü seçmek istiyorsanız seçiminizi beyaz veya siyah tonların da kullanabilirsiniz. İyi bir uyum yakalamanız halinde göz kamaştıran bir aydınlatma tablosu çıkacaktır ortaya. Odanız da küçük aksesuarlara çok yer vermeniz odanızın daha karmaşık görünmesine neden olabilir. Bu yüzden daha görkemli ve büyük objeler kullanılması bilhassa küçük odalar da hem odanız da daha düzgün bir görünümü yakalamanız açısından hem de odanızın olduğundan biraz daha büyük görünmesi açısından önemli bir detay olmaktadır.

Büyük olarak kastedilen nesnelere yer vazoları, büyük şamdanlar, dolgun görünüme sahip minderler ve daha sayılabilecek göz alıcı aksesuarlar örnek olarak verilebilir. Bu denli bir uygulama sayesin de birçok küçük yer dolduran biblolardan kurtulmuş ve odanıza daha şık bir vizyon telkin etmiş olacaksınız. Genellikle alışılagelmiş tabloları tercih etmemenizi öneririm. Çünkü hemen hemen her evde bu tabloları görmek odanızın samimi sıcaklığını bir parça da olsa önlemektedir. Bunun yerine örnek olarak kartpostalları bir araya getirerek kolaj bir tablo oluşturabilirsiniz veya değer verdiğiniz bir anınızı veya bir kişinin fotoğrafına tablo haliyle uygun bir duvar da yer açabilirsiniz.

Koltuk seçimlerinizin sade odaklı olmasında fayda vardır. Çünkü yaklaşık olarak tüm dekor seçeneklerine uygunluk göstermektedir. Perdeler de dekorun bir parçası olarak önemli bir yer tutmaktadır. Hem masraftan hem de dekorun görünümünden maddi ve manevi kazanç sağlamak adına asma perdeler tercih edilmelidir.

Netice de odaya ilk girişte göze çarpan perdeler olmaktadır. Rengi solabilme ihtimali olan perdeler yerine rengini koruyan stabil kumaşlar tercih edilmelidir. Odanız da ahşap eşyalar bulunduracaksanız bunları odanın rengiyle bütünleşen bir şekilde boyamanız halinde ahşapları ilgi odağına getirip dekora bir artı daha katmış olabilirsiniz. Son olarak odanız da kullanacağınız canlı renkler odanızı daha sıcak göstermeye yarayan bir özellik olacaktır.